Skloňování, časování - co a jak učit, příklady

V této kapitole jsou soustředěny různé konkrétní příklady, které ukazují, jak je možné češtinu jako cizí jazyk vykládat a prezentovat, jaké jsou rozdíly a shody v uvažování rodilých mluvčích a cizinců, jak vypadá systém češtiny jako cizího jazyka apod.

Příklady výkladu a přístupu k češtině najdete také vpravo v záložce Zajímavé odkazy a dále také např. v článku M. Hrdličky Jak vykládám cizincům aspekt, který je rovněž k dispozici na stránkách Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka.

Pracovní listy najdete zde.

Soubor příkladů, které zde uvádíme, není uzavřený, budeme ho v budoucnu doplňovat, proto nepřestávejte tuto stránku sledovat. Může přibýt něco, co se vám bude hodit.

Pokud máte nebo budete mít zajímavý materiál, aktivitu či cokoli, co pomohlo ve výuce vám a mohlo by pomoci i ostatním, ozvěte se nám na info@meta-os.cz. Rádi váš příspěvek zařadíme.

Pokud máte nebo budete mít naopak nějaký požadavek, nápad či tip, čemu dalšímu by bylo dobré se věnovat a co bychom sem mohli přidat, ozvěte se nám na info@meta-os.cz.

Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (2 votes)