Máte zájem o náš newsletter?

Přihlaste se prostřednictvím formuláře k odběru tematických newsletterů. Prohlédněte si jejich archiv.

Univerzální aktivity

Zde najdete databázi univerzálních aktivit pro různou jazykovou úroveň do kurzů češtiny jako druhého/cizího jazyka, ale i do běžné třídy. Aktivity jsou využitelné v úvodních/závěrečných fázích lekce, jako motivace do nového tématu, vhodné k opakování, použitelné na procvičení slovní zásoby, dialogů i gramatiky - podle toho, jaký konkrétní obsah do nich dosadíte.

K některým nepotřebujete žádné pomůcky, jiné vyžadují přípravu kartiček s obrázky k danému tématu (můžete je připravovat se žáky), popř. přípravu reálných předmětů.

Inspirací pro další aktivity mohou být dětské hry a také metody a učebnice výuky cizích jazyků (aj, nj...). V seznamu učebnic a učebních materiálů pro výuku ČDJ také naleznete odkazy na knihy s tématem her a aktivit do hodin.

Dobrá praxe

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Zatím nehodnoceno

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo občanského sdružení META, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika