Vyzkoušejte si konkrétní formulace

Zkuste si následující věty napsat nebo říci srozumitelně a jasně:

Řešení najdete v podkapitole co pomáhá porozumění.

1. Zavolejte panu Tovarovi.
  2. Vyplňte žádost a přijďte s ní v pátek po vyučování.
  3. Byl byste ochoten přehodit schůzku z odpoledne na ráno?
  4. Dovoluji si Vám sdělit, že jsme naplánovali naši předem domluvenou schůzku s vedením školy podle Vašich časových možností na příští pondělí na šestou hodinu.
  5. Do příště dodělejte cvičení 7 na straně 8.
  6. Na příští hodinu si přineste rýsovací pomůcky.
  7. Přijďte na zastávku raději o něco dřív před odjezdem autobusu.
  8. Každý den začínáme s výukou v osm.
  9. Cvičení 5 a 6 si uděláte do příště za domácí úkol.
  10. Na základě našeho předchozího telefonátu Vám sděluji, že jsme naplánovali naši schůzku s vedením školy na příští pondělní podvečer.

field_vote: