Člověk a jeho zdraví

V této části portálu si můžete stáhnout pracovní listy ze vzdělávacího okruhu Člověk a jeho zdraví pro 2. - 5. třídu základní školy. „V tematickém okruhu Člověk a jeho zdraví žáci poznávají především sebe na základě poznávání člověka jako živé bytosti, která má své biologické a fyziologické funkce a potřeby.“ (RVP ZV)

Každý materiál obsahuje pracovní list, komentář, jazykovou tabulku podporující princip propojení výuky obsahu a jazyka a další aktivity.

V každém pracovním listu je stručně a zjednodušeně vysvětleno učivo (často formou klíčového vizuálu), které mohou využít všichni žáci k seznámení s tématem, k opakování či upevnění učiva. Pracovní listy také obsahují několik úkolů, které může žák s odlišným jazykem (podle jazykové úrovně) vypracovat sám, ve dvojici nebo společně se všemi spolužáky, např. popiš obrázek, spoj, podtrhni správnou odpověď, přiřaď slovo k obrázku apod.

K materiálu jsou též připojeny pracovní listy do hodin českého jazyka ve 2. - 5. ročníku. Nechte se inspirovat i dalšími materiály spolu s doporučením k jazykové výuce na 1. stupni. Jako pomůcka do výuky vám pomůže také překladový slovníček přírodopis a přírodověda.

Člověk a jeho zdraví:

1. Lidské smysly