Vysoká škola

Podmínkou přijetí ke studiu na vysoké škole je dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání.

Cizinci mohou studovat na vysoké škole za stejných podmínek jako čeští občané v případě, že jsou schopni studovat v českém jazyce, tj. tam, kde neplatí český student, neplatí ani cizí student.

Na veřejných a státních vysokých školách mohou cizinci studovat bez ohledu na druh legálního pobytu.

Ti, kteří chtějí studovat na vysoké škole v ČR v jiném než českém jazyce, si musí studium hradit z vlastních prostředků. Podle zákona o vysokých školách mohou být studentům, tj. i cizincům, přiznána stipendia ze státní dotace. Dále může student cizinec získat stipendium z jiného zdroje, např. ze stipendijního fondu školy, popřípadě vládní stipendium v rámci zahraniční rozvojové pomoci. či stipendium v souladu s mezinárodními smlouvami, kterými je ČR vázána.

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.