Máte zájem o náš newsletter?

Přihlaste se prostřednictvím formuláře k odběru tematických newsletterů. Prohlédněte si jejich archiv.

Vysoká škola

Podmínkou přijetí ke studiu na vysoké škole je dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání.

Cizinci mohou studovat na vysoké škole za stejných podmínek jako čeští občané v případě, že jsou schopni studovat v českém jazyce, tj. tam, kde neplatí český student, neplatí ani cizí student.

Na veřejných a státních vysokých školách mohou cizinci studovat bez ohledu na druh legálního pobytu.

Ti, kteří chtějí studovat na vysoké škole v ČR v jiném než českém jazyce, si musí studium hradit z vlastních prostředků. Podle zákona o vysokých školách mohou být studentům, tj. i cizincům, přiznána stipendia ze státní dotace. Dále může student cizinec získat stipendium z jiného zdroje, např. ze stipendijního fondu školy, popřípadě vládní stipendium v rámci zahraniční rozvojové pomoci. či stipendium v souladu s mezinárodními smlouvami, kterými je ČR vázána.

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Zatím nehodnoceno

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo občanského sdružení META, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika