Máte zájem o náš newsletter?

Přihlaste se prostřednictvím formuláře k odběru tematických newsletterů. Prohlédněte si jejich archiv.

Informace pro rodiče

Co by se měli rodiče žáka cizince od školy dozvědět?

Rodiče, popřípadě zákonní zástupci žáka cizince, mohou mít odlišné zkušenosti se školním vzděláním a tudíž různá očekávání od školy. Stejně tak nejspíš nebudou mít příliš informací o českém vzdělávacím systému. Zahraniční praxe nám ukazuje, že se velice osvědčilo vytvoření informačního balíčku pro cizince, ve kterém se rodiče dozvědí všechny relevantní informace týkající se školního provozu a pobytu žáka ve škole. V ideálním případě by měly být v jazycích nově příchozích migrantů.

O tom, co přesně by měl informační balíček obsahovat, se dočtete v článku Než cizinec přijde na pohovor v části Co si připravit?.

V sekci Informace pro rodiče - jazykové verze naleznete příklady některých informací pro rodiče v nejčastějších jazycích žáků migrantů.

Další formuláře pro potřeby základních škol (např. informace o školní družině, přestup na jinou školu, školní stravování, informace k zápisu do ZŠ, aj.) v jednotlivých jazykových mutacích připravilo NIDV. Naleznete na jejich stránkách http://cizinci.nidv.cz/metodiky/

Dobrá praxe

Anketa

Jak se vám článek líbil?

field_vote: 
Zatím nehodnoceno

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo občanského sdružení META, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika