Co by se měli rodiče žáka cizince od školy dozvědět?

Rodiče, popřípadě zákonní zástupci žáka cizince, mohou mít odlišné zkušenosti se školním vzděláním a tudíž různá očekávání od školy. Stejně tak nejspíš nebudou mít příliš informací o českém vzdělávacím systému. Zahraniční praxe nám ukazuje, že se velice osvědčilo vytvoření informačního balíčku pro cizince, ve kterém se rodiče dozvědí všechny relevantní informace týkající se školního provozu a pobytu žáka ve škole. V ideálním případě by měly být v jazycích nově příchozích migrantů.

O tom, co přesně by měl informační balíček obsahovat, se dočtete v článku Než cizinec přijde na pohovor v části Co si připravit?.

V sekci Informace pro rodiče - jazykové verze naleznete příklady některých informací pro rodiče v nejčastějších jazycích žáků migrantů.

Další formuláře pro potřeby základních škol (např. informace o školní družině, přestup na jinou školu, školní stravování, informace k zápisu do ZŠ, aj.) v jednotlivých jazykových mutacích připravilo NIDV. Naleznete na jejich stránkách http://cizinci.nidv.cz/metodiky/

field_vote: