Kritéria hodnocení

Kritéria hodnocení jsou pro evaluaci klíčová, neexistuje ovšem jednoznačný návod, jaká zvolit. Vždy to závisí na konkrétní situaci.

Zde jsou uvedeny příklady možných kritérií:

• plnění cílů stanovených vzdělávacím programem
  • vzdělávací výsledky
  • sociální aspekt integrace
  • spokojenost a motivovanost žáka
  • kvalita kompenzace jazykové bariéry
  • spokojenost rodičů

Literatura: K. Kaprálek, Z. Bělecký: Jak napsat a používat individuální vzdělávací program, Portál, Praha, 2004

field_vote: