Praxe ve světě

Role EMA koordinátora (ethnic minority achievement ) ve Velké Británii

V Británii si může každá škola požádat o tzv. EMA Grant, ze kterého je financován EMA koordinátor pro žáky z etnických minorit. Ten pak zajišťuje technickou, finanční a personální podporu při vzdělávání žáků z etnických minorit.

EMA koordinátor má na starosti i ostatní personál, například najímá zaměstnance z etnických minorit, zajišťuje jazykovou výuku, atd.

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.