Překladové slovníčky

Zde si můžete stáhnout překladové slovníčky k jednotlivým předmětům a oblastem učiva v ukrajinštině, ruštině, vietnamštině a angličtině. Překladové slovníčky vydalo SPN - pedagogické nakladatelství, a.s. v roce 2002.

Český jazyk a literatura

Humanitní předměty

Přírodověda a přírodopis

Fyzika

Chemie

META, o.p.s. nechala tyto slovníčky přeložit i do MONGOLŠTINY a ČÍNŠTINY.

Prozkoumejte tipy a odkazy pro předmět Informatika.

V hodinách můžete také zavést vlastní tematické slovníčky, které budete se žáky vyplňovat. Ukázku, jak takové slovníčky mohou vypadat, včetně šablony na slovníček, můžete najít v dobré praxi Vedení slovníčků ve výuce (roční přípravný kurz).

Pro základní komunikační témata (domácnost, volný čas, v obchodě, rodina...) lze využít také online audioslovník F POINT.