Příklad plánu podpory

Tuto stránku průběžně aktualizujeme

Momentálně zde najdete příklady vyrovnávacích plánů, obdoba stávajících plánů podpory, které byly sestavené a ozkoušené před platností novely ŠZ a vyhlášky.
Tento materiál nám připadá stále vhodný a může pro vás být inspirací při nastavování plánu podpory ŽOMJ, resp. jeho přílohy, pro písemné zaznamenávání cílů vzdělávání žáka v konkrétních předmětech. Více viz tvorba plánu podpory.

Situace: Je září. Do školy nám přišel nový žák. Jmenuje se Timur a je z Mongolska. Česky rozumí velmi málo, nemluví téměř vůbec. Do Česka přijel těsně před prázdninami. Rozhodli jsme se, že mu vypracujeme vyrovnávací plán. Najdete pod ikonou "Ke stažení".

Plán pedagogické podpory

V rámci projektu Češtinou k inkluzi realizujeme ve dvou základních školách intenzivní výuku češtiny jako druhého jazyka pro úplné začátečníky. Výuka probíhala v prvním pololetí školního roku s intenzitou 12 hodin týdně. Po zbývající dobu se žáci účastnili výuky spolu se svou kmenovou třídou. Tam museli učitelé zohledňovat úroveň jazyka při stanovování cílů výuky i při podpoře žáků při ní. ŠPZ zatím odmítlo žáky s OMJ vyšetřit kvůli nedostatečné kapacitě. Proto se žákům zpracovával pouze PLPP, který popisoval způsob a organizaci podpory. PLPP, který jsme pro jednu žákyni kurzu vytvořili, najdete pod ikonou "Ke stažení".

Vaše hodnocení: Žádné Average: 4.2 (5 votes)

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.