Přírodopis

V této části naleznete materiály a tipy do výuky, které byly vytvořeny v rámci realizace expertních pracovních skupin zaměřených na výuku přírodopisu pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) v běžné třídě. Pracovní skupiny probíhaly v rámci projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky-cizinci, který byl spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Na základě výstupu z pracovní skupiny lze shrnout, co učitelům přírodopisu při výuce žáků s OMJ pomáhá.

Ve výstupu z uvedené pracovní skupiny naleznete další tipy a nápady, jak zapojit žáky s OMJ do výuky přírodopisu (do výkladu, práce s učebnicí, tvorby pracovních listů apod.). Součástí výstupu jsou také inspirativní pracovní listy ke stažení a soubor otázek s obrázky pro snadnější porozumění.

Metodicky vycházejí uvedené materiály z principů práce s žáky s odlišným mateřským jazykem v běžné třídě, které jsou blíže popsány v kapitole Zapojení do výuky.

Pracovní listy ke stažení podle témat:

Zvířecí říše

3. Běžné nemoci a poranění, první pomoc
  4. Hydrosféra
  5. Stavba země, zemětřesení

Další výukové materiály najdete rovněž v sekci Člověk a svět - Rozmanitosti přírody, případně v sekci ke stažení vpravo. Jako pomůcka do výuky vám dozajista pomůže také překladový slovníček přírodopis a přírodověda.

field_vote:
Vaše hodnocení: Žádné Average: 4.5 (2 votes)