Spolupráce učitele a asistenta

Přítomnost asistenta pedagoga při výuce je velmi vítaným prostředkem zapojení různě znevýhodněných žáků do vzdělávání. Aby bylo toto zapojení opravdu účinné a asistent pedagoga byl efektivně využit, je velice důležité spolupráci učitele a asistenta dobře promyslet. Promyšlená spolupráce pomůže zefektivnit výuku a vede k inkluzi všech žáků do vzdělávacího procesu, včetně žáků s odlišným mateřským jazykem.

A to proto, že díky spolupráci:

• sdílíme a rozebíráme společně myšlenky, metody a přístupy
  • zavádíme a vyvíjíme nové a lepší strategie
  • můžeme snáz řešit problémy
  • můžeme lépe monitorovat pokroky žáků a lépe hodnotit jejich výsledky

Možnosti spolupráce při výuce

Asistent pedagoga může mít při výuce více či méně aktivní roli. Záleží na způsobu nastavení spolupráce mezi učitelem a asistentem pedagoga, ale i na samotné organizaci výuky. Ta má dvě základní podoby (více o nich na následujících stránkách):

Práce s celou třídou

Rozdělení třídy do malých skupin

Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (1 vote)

Logo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.