Máte zájem o náš newsletter?

Přihlaste se prostřednictvím formuláře k odběru tematických newsletterů. Prohlédněte si jejich archiv.

Střední škola

Problematika středního vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem (OMJ) je v mnohém podobná situaci na základní škole. S tím rozdílem, že středoškoláci již nemají nárok na bezplatnou přípravu k začlenění do základního vzdělání.

V této části webu najdete informace k nejzásadnějším otázkám ve středoškolském vzdělávání žáků s OMJ. Zejména jde o problematiku přijímacích zkoušek na SŠ, dále se zde můžete dočíst o možnostech podpory studentů s OMJ na SŠ (včetně vzoru IVP), hodnocení na SŠ a v neposlední řadě také o maturitní zkoušce z ČJL.

Souhrnné informace k podpoře žáků s OMJ na SŠ naleznete v newsletteru společnosti META, o.p.s., který si můžete stáhnout v PDF souboru.

V souvislosti se vzděláváním žáků s OMJ na SŠ by vás mohla zajímat také další témata jako:

Dobrá praxe

Anketa

Jak se vám článek líbil?

Vaše hodnocení: Žádné Average: 5 (1 vote)

Tento portál byl vytvořen společností META za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Logo občanského sdružení META, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Česká republika