META, o.p.s. každoročně pořádá různé akce určené pro zájemce o problematiku začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Na konferencích, kulatých stolech či odborných panelech se můžete dozvědět aktuální informace z oboru, diskutovat a získat tak cenné kontakty a inspiraci pro další činnost. Seznam plánovaných akcí je průběžně aktualizován.

Online sdílecí platforma pro vyučující základních škol se tentokrát zaměří na nesnadné téma: jak motivovat k učení děti s nedostatečnou znalostí češtiny a jak je ve školních předmětech hodnotit. Budeme se soustředit nejen na motivační techniky, specifika, které s sebou přináší vícejazyčnost, ale i na způsoby hodnocení a jeho podklady u vícejazyčných dětí.

Kdy: 14. května 2024, 16–18 hodin
Kde: online na platformě Zoom (registrovaným pošleme odkaz na připojení)
Cena: zdarma

Přihlaste se na inspirativní setkání zaměřené na téma „Wellbeing v pedagogické práci s vícejazyčnými dětmi pro asistenty a asistentky pedagogů (AP): Klíč k úspěchu a spokojenosti.“

Kdy: 2. května 2024, 16—18 hodin
Kde: online na platformě Zoom (registrovaným pošleme odkaz na připojení)
Cena: zdarma