Pojď s námi tvořit workshopy pro žáky ZŠ a SŠ!

V rámci projektu #JakoTy pořádáme interaktivní workshopy pro žáky 2. stupně ZŠ a SŠ. Na workshopu žáci a studenti mapují, rozšiřují a prohlubují své znalosti o tématu migrace a integrace mladých lidí s migrační zkušeností. V bezpečném prostředí si mohou sami vyzkoušet setkání s jinakostí a neporozuměním a na základě prožité zkušenosti vymýšlet způsoby, jak osobně podpořit nové spolužáky adaptovat se ve škole. Cílem je posílit v účastnících otevřenost, dialog, respekt, spolupráci a kritické myšlení.

Co budeš dělat:

• budeš se podílet na výběru aktivit a připravování finální verze před každým workshopem, aby byl škole „na míru“
  • ve dvou až tříčlenném týmu budeš workshopy spolu-lektorovat

Jak si Tě představujeme:

• jsi komunikativní, aktivní, kreativní,
  • umíš spolupracovat v týmu a naslouchat,
  • baví Tě pracovat s mladými lidmi na základě partnerského přístupu,
  • zajímá Tě téma migrace, integrace cizinců a interkulturality.

Výhodou je, pokud:

• máš osobní zkušenost s migrací, kulturní adaptací, či máš sama/sám odlišný mateřský jazyk,
  • máš zkušenost se zážitkovou pedagogikou, lektorováním (např. workshopů primární prevence, ale třeba i jazyků) či prací s mládeží ve volnočasovém klubu či skupině.

Co za to:

• smysluplná pracovní zkušenost,
  • proškolení v oblasti migrace a integrace cizinců i v lektorských technikách,
  • odborné vedení, které Ti pomůže rozvíjet Tvé schopnosti,
  • účast v kreativním procesu tvoření workshopu,
  • finanční ohodnocení na DPP ve výši závislé na předešlé praxi a lektorování jednou až tříkrát do měsíce (závislé na poptávce a zájmu škol).

Pokud myslíš, že by Tě nabízená práce bavila a hodil/a by ses na ni, pošli nám své CV a motivační dopis na poeta@meta-ops.cz do 26.9., určitě se Ti ozveme zpět!

Vybrané zájemce pozveme na pohovor a pokud všechno klapne, na začátku října proběhne školení, po kterém začne už samotné lektorování workshopů!

publikováno: 20. 09. 2021