• Jak zjistit úroveň a cíle češtiny jako druhého jazyka - webinář

Přišel do Vaší školy/třídy vícejazyčný žák a nejste si jistí, jak dobře už umí česky? Zajímá Vás, jak nastavit podporu vícejazyčným žákům tak, aby se jazykově posunuli dál a zároveň nebyli přehlceni novou látkou? Na semináři si sami vyzkoušíte ověřený balíček pomůcek, který Vám pomůže zhodnotit, jakou podporu potřebuje žák s OMJ v oblasti českého jazyka (ČDJ). Dále Vás naučíme stanovit rozsah, obsah a cíle výuky ČDJ.

Datum:
19. února 2024 (14:00 - 17:30 hodin)
Místo:
on-line, platforma ZOOM
Lektoruje:
Zuzana Prokopová
Rozsah:
4 vyučovací hodiny
Cena:
980,- Kč / osoba

CÍL SEMINÁŘE
Účastníci semináře se zorientují v balíčku pomůcek a umí pomocí něj zjistit orientační úroveň dovedností v českém jazyce. Na základě diskuze a prezentace zkušeností z pilotních projektů získají potřebné dovednosti k efektivnímu nastavení podpory žáků s OMJ a určení cílů v rámci výuky ČDJ.

OBSAH

• seznámení se situací, ve které vhodné použít balíček pomůcek ke zjištění úrovně a cílů ČDJ,
  • jednotlivé části balíčku pomůcek,
  • podrobný návod pro pedagogy, jak pracovat s balíčkem pomůcek a jak nastavit cíle výuky ČDJ,
  • ukázky práce s balíčkem pomůcek včetně autentických videí a žákovských prací,
  • tipy a triky,
  • sdílení praxe, výměna zkušeností,

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je vhodný pro všechny pedagogy zabývající se vzděláváním žáků s OMJ, je určen učitelům ČDJ, učitelům 1. a 2. stupně ZŠ, asistentům pedagoga, speciálním pedagogům, metodikům prevence a výchovným poradcům. Seminář je veden interaktivní a zážitkovou formou.

AKREDITACE
Seminář je akreditován MŠMT (Č.j.: MSMT- 46112/2020-4-85). Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého semináře.

Maximální počet účastníků: 16

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz