• Metody ve výuce žáků s odlišným mateřským jazykem I. (4 vyuč. hodiny)

Chtěli byste se na základě vlastního zážitku, zkušenosti a reflexe seznámit s principy práce s žáky s odlišným mateřským jazykem ve výuce? Zajímají Vás metody využitelné při vzdělávání žáků s OMJ na základních i středních školách?

Lektoruje:
Hana Mlynářová, Kristýna Titěrová, Klára Ptáčková
Rozsah:
4 vyučovací hodiny
Cena:
980,- Kč / osoba

CÍL SEMINÁŘE
Účastníci se na základě vlastní zkušenosti a reflexe seznamují s principy práce s žáky s odlišným mateřským jazykem ve výuce a s metodami využitelnými při jejich vzdělávání.

OBSAH

• vymezení přístupu ke vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem (dále OMJ),
  • pojmenování základních principů práce s žáky s OMJ,
  • metody podporující žáky s OMJ při výuce v běžné třídě,
  • ukázky výukových materiálů,
  • sdílení praxe,
  • výměna zkušeností.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je vhodný pro všechny pedagogy zabývající se vzděláváním žáků s OMJ.

AKREDITACE
Seminář je akreditován MŠMT (č.j.: MSMT- 25893/2018-1-758). Účastníci obdrží po jeho absolvování v plné délce certifikát.

Maximální počet účastníků: 18

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz

Reference:

„Kurz byl veden velmi erudovaně, prakticky a účastníci z naší školy si z něj odnesli nemálo inspirativních poznatků a námětů pro vlastní výuku. Oceňujeme především konkrétní principy práce s žáky s odlišným mateřským jazykem, které však lze velmi dobře využít také v práci s žáky obecně. Též úroveň komunikace pracovníků META, o. p. s., je příkladná. Organizaci META lze pro další vzdělávání pedagogických pracovníků jednoznačně doporučit. Využíváme také materiály volně dostupné na www.inkluzivniskola.cz."

Lektorky: Michaela Jiroutová a Blanka Blažková
„Seminář se mi líbil a určitě něco využiji v praxi. Přínosem jsou jistě ukázky možností práce v hodině. Např. jak zadávat skupinovou práci. Sympatická děvčata, super výkon. Přijeďte zase.“
„I když to bylo „našlapaný“, tak bezva. Obě lektorky jsou do problému zapálený, hoří, tudíž se jim podařilo podpálit i nás. 1 **** Díky moc.“
„Výborný, skvělý, akční!“
„Dozvěděla jsem se řadu zajímavých tipů, Seminář mi vyhovoval, zejména střídání teorie a aktivizačních činností. Velmi profesionální a dokonale připravený.“
„Bylo to především praktické, příklady metod, skupinová práce apod. Lektorky byly vstřícné, milé, prakticky zaměřené.“
„Obě lektorky byly úžasné s neuvěřitelnou spoustou energie. Vydržte, je to super!“

Lektorky: Tereza Vágnerová a Hana Mlynářová
„Celý seminář pro mě byl velice pozitivním zážitkem a lektorky hodnotím na výbornou.“
„Dozvěděla jsem se mnoho užitečných informací. Obzvlášť přínosná pro mě byla část o legislativě a navrhované aktivity.“