• Role a činnost asistenta pedagoga při podpoře žáků s OMJ - webinář

REGISTRACE byla ukončena z důvodu naplnění kapacity. Děkujeme

Pracujete jako asistentka/asistent pedagoga v ZŠ a chcete se dozvědět, jak z této pozice podporovat vícejazyčné žáky (OMJ)? Chystáte se na tuto práci a chcete si rozšířit své znalosti a dovednosti? Akreditovaný webinář je vhodný pro stávající i budoucí asistenty pedagoga, kteří mají ve třídě vícejazyčné žáky.

Datum:
21. a 23. května 2024 (14:00 - 18:00 hodin)
Místo:
on-line, platforma ZOOM
Lektoruje:
Zuzana Prokopová, Petra Lněničková
Rozsah:
8 vyučovacích hodin (2 x 4 vyuč. hodiny)
Cena:
zdarma

CÍL SEMINÁŘE
Cílem semináře je vzdělávání asistentů pedagoga, speciálně zaměřené na podporu vícejazyčných žáků a jejich pedagogů v ZŠ (případně SŠ). Účastníci dostanou tipy na vhodné již existující výukové materiály a tvorbu vlastních materiálů. Budou diskutovat a následně si společně vymezí svou roli při podpoře žáků s OMJ a pedagoga a při spolupráci s rodiči.

OBSAH

• Co konkrétně se na semináři dozvíte a naučíte?
  • kdo je dítě a žák s OMJ, jaká je situace vícejazyčných dětí a žáků a jejich potřeby po příchodu do české školy
  • praktické tipy, jak vícejazyčným žákům ulehčit vstup do školy a podpořit je ve třídě
  • kdo je (dvojjazyčný) asistent pedagoga pro vícejazyčné žáky - jeho role, kompetence, náplň práce a postavení v rámci školy
  • tipy, jak komunikovat s rodiči vícejazyčných žáků
  • základní principy pedagogické práce vedoucí k aktivnímu začlenění vícejazyčných žáků do výuky
  • jaké jsou vhodné výukové materiály (především pracovní listy)
  • konkrétní ukázky a náměty pro práci s vícejazyčnými žáky

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je určen pro asistenty a asistentky pedagoga pracující v ZŠ. Seminář je vhodný i pro zájemce, kteří se připravují na práci s vícejazyčnými žáky ve školách na pozici asistenta pedagoga.

AKREDITACE
Seminář je akreditován MŠMT (Č.j.: MSMT- 13873/2021-3-518). Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého semináře.

Maximální počet účastníků: 12

Kontaktujte nás pro více informací
viznerova@meta-ops.cz
608 956 542

Webinář se koná v rámci projektu Do školy společně, který je realizován za technické a finanční pomoci UNICEF v rámci pracovního plánu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

/></p>
</body></html>