• Úvod do začleňování vícejazyčných dětí v MŠ (4 hodiny) – webinář

Máte ve třídě vícejazyčné děti a rádi byste podpořili jejich začleňování? Zajímá vás, jak správně nastavit proces adaptace dítěte a komunikace s ním i jeho rodiči? Chcete zapojit vícejazyčné děti do činností ve třídě?

Místo:
on-line, platforma ZOOM
Lektoruje:
Kristýna Chmelíková, Klára Šuvarská, Pavla Benešová
Rozsah:
4 vyučovací hodiny
Cena:
980,- Kč / osoba

CÍL SEMINÁŘE
Cílem semináře je poskytnout pedagogickým pracovníkům základní vhled do problematiky začleňování vícejazyčných dětí do českého předškolního vzdělávání. Účastníci získají základní informace k jednotlivým oblastem, materiály, tipy a metodická doporučení, která posílí jejich kompetence při každodenní práci s vícejazyčnými dětmi v MŠ. Na základě semináře získají účastníci předpoklady k práci s jazykově rozmanitou skupinou a k poskytování účelné podpory vícejazyčným dětem.

OBSAH SEMINÁŘE

• úvod do problematiky vzdělávání vícejazyčných dětí z legislativní a metodické perspektivy, seznámení s portálem www.inkluzivniskola.cz a metodikou Děti s odlišným mateřským jazykem v MŠ,
  • praktické informace k tématu adaptace vícejazyčného dítěte v MŠ. Využití strukturovaného adaptačního plánu MŠ (Infans koncept); tipy z praxe pro první dny docházky dítěte,
  • nastavení úspěšné komunikace s rodiči vícejazyčných dětí; příprava úvodního informačního setkání s rodiči, tipy k účelnému vedení dlouhodobé komunikace s rodiči,
  • jazykové zásady při práci s vícejazyčnými dětmi v běžném dni MŠ, plánování denního režimu a činností pro celou třídu se zohledněním přítomnosti vícejazyčných dětí,
  • začleňování vícejazyčných dětí do kolektivu,
  • sdílení zkušeností, problémů a příkladů dobré praxe ze začleňování vícejazyčných dětí v MŠ.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je vhodný pro vedoucí pracovníky mateřských škol i pro jednotlivé pedagogy zabývající se vzděláváním vícejazyčných dětí v MŠ.

Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého semináře.

Maximální počet účastníků: 16

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz