• Webinář: Učíme odborné předměty středoškoláky s odlišným mateřským jazykem

Učíte na střední škole či odborném učilišti a máte ve třídě i žáky s odlišným mateřským jazykem? Zajímá Vás, jak je můžete při výuce podpořit? Chtěli byste načerpat inspiraci, jak zlepšit jejich zapojení do výuky? Připojte se na webinář plný tipů a inspirace.

Datum:
18. ledna 2023, 16:00 – 18:00
Místo:
online na platformě Zoom
Lektoruje:
Michaela Jiroutová, Karolina Kenderová, Karolina Štajnerová
Rozsah:
2 hodiny
Cena:
ZDARMA

Cíl webináře:

Cílem webináře je představit základní kontext výuky žáků s odlišným mateřským jazykem ve vyučovacích předmětech ve středním vzdělávání, ale také přinést konkrétní inspiraci a tipy, jak může vypadat podpora těchto žáků ve výuce.

Komu je webinář určen:

Vyučujícím středních škol, středních odborných škol a odborných učilišť, kteří vyučují odborné i všeobecně vzdělávací předměty a mají ve třídě i žáky s odlišným mateřským jazykem. Vítaní jsou i ostatní pedagogičtí pracovníci zabývající se vzděláváním žáků s OMJ na SŠ.

OBSAH WEBINÁŘE:

• Čeština v odborných předmětech
  • Tipy na podporu ve výuce
  • Slovníčky, jejich tvorba a používání ve výuce
  • Materiály do výuky - inspirace, dobrá praxe
  • Představení programu Česky v oborech
  • Prostor pro dotazy

Webinář bude veden převážně frontální formou, prostor pro dotazy bude vyhrazen na závěr webináře.

KAPACITA webináře je omezena.

Kontaktujte nás pro více informací:
stajnerova@meta-ops.cz

VELUX
Webinář je realizován v rámci projektu "Let´s grow!", který je financován dánskou nadací The Velux Foundations.