WEBINÁŘ: ÚVOD DO PRÁCE S WELLBEINGEM VE ŠKOLE S VÍCEJAZYČNÝMI ŽÁKY A ŽÁKYNĚMI

Zabýváte se tím, jak pracovat s kolektivy, do kterých se začleňují děti s odlišným mateřským jazykem včetně nově příchozích dětí z Ukrajiny? Jaké aktivity použít, aby se mohli všichni co nejlépe zapojit a nastavit fungování třídy tak, aby se všechny děti cítily dobře?

Datum:
15. listopadu 2022 (16:00 - 18:00 hodin)
Místo:
on-line, platforma ZOOM
Lektoruje:
Marta Poeta
Rozsah:
2 hodiny
Cena:
zdarma

CÍL WEBINÁŘE
Cílem webináře je poskytnutí základních informací k metodickým materiálům a uvedení do tématu práce s wellbeingem a dobrým klimatem třídy i s ohledem na děti, které se začleňují do nového cizojazyčného prostředí. Webinář se věnuje tématu začleňování nově příchozích dětí, procesu adaptace celého kolektivu a péči o dobré vztahy ve třídě. Má za cíl shrnout to, co META v rámci podpory pedagogům při této práci nabízí ať již ve formě metodických materiálů či prezenčních seminářů.

PRO KOHO JE WEBINÁŘ URČEN
Webinář je vhodný pro pedagogy, kteří se s tématem budování dobrého klimatu třídy a podpory dětí s OMJ seznamují. Vítaní jsou všichni pedagogové zabývající se vzděláváním žáků s OMJ, učitelé, asistenti pedagoga, speciální pedagogové i jiní pedagogičtí pracovníci. Seminář proběhne v online prostředí, ke kterému se můžete připojit odkudkoliv. Je nutné mít funkční kameru a mikrofon.

Webinář probíhá v rámci projektu „Wellbeing žáků s OMJ a zdravé klima tříd“ a je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

mhmp