• Workshop: Hrajeme si s češtinou: vytváření vlastních pomůcek v MŠ

Jak na výuku žáků s OMJ v mateřské škole, praktické rady a tipy z praxe

Najít praktickou inspiraci, jak pracovat s vícejazyčnými dětmi v MŠ, není jednoduché. Také mnohé materiály a pomůcky, jež jsou k dostání na trhu, nemusí vyhovovat potřebám heterogenní třídy. A co si takhle vytvořit si pomůcky vlastní? Takové, které budete používat nejen při výuce dětí s OMJ, ale i ve své třídě. V rámci workshopu si ukážeme možnosti tvorby vlastních výukových materiálů prostřednictvím online aplikací, ale i jen pomocí barevných papírů a nůžek. Ze semináře si každý odnese několik vlastnoručně vyrobených materiálů, které bude moci používat při své práci s dětmi.

Datum:
23. května 2023 (14:00 - 17:15 hodin)
Místo:
META, o.p.s. – Žerotínova 1124/35, 130 00 Praha 3
Lektoruje:
Michaela Brojírová
Rozsah:
4 vyučovací hodiny
Cena:
zdarma
* seminář je určen pouze zájemcům vykonávajícím svou činnost na území hl. m. Prahy

CÍL WORKSHOPU
Účastníci workshopu získají přehled o možnostech vytvoření vlastní ucelené koncepce výuky českého jazyka v mateřské škole. Lektorka je seznámí nejen se svým portfoliem, ale také s dalšími možnostmi výroby vlastních výukových pomůcek, a to jak za pomoci online aplikací, tak jen s nůžkami a barevným papírem. Na workshopu se pokusíme vnímat výuku druhého jazyka nejen ze strany pedagoga, ale také dítěte.

OBSAH
• seznámení s prostředím online aplikací
• sdílení praktických informací a portfolia z několikaleté praxe
• tvorba vlastních výukových materiálů
• praktické ukázky práce s dětmi s OMJ

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN
Cílovou skupinu představují ped. pracovníci/ce MŠ, kteří se zabývají vzděláváním vícejazyčných dětí. Workshop je veden interaktivní a zážitkovou formou. Pedagog zde může získat možnost podívat se na výuku českého jazyka z pohledu lektora kurzu, ale také sdílet své zkušenosti s dalšími účastníky workshopu. Zájemci/kyně by měli vykonávat svou prac. činnost na území hl. města Prahy.

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz
773 609 395

Workshop je realizován v rámci projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání, reg. číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0021106, který je financován Evropskou unií v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

/></p>
</body></html>