• Zapojení vícejazyčných dětí do činností pro celou třídu v MŠ

Zajímá Vás, jak zapojit vícejazyčné děti do činností pro celou třídu a zároveň je tím jazykově podpořit?

Lektoruje:
Jana Keblová
Rozsah:
4 vyučovací hodiny
Cena:
1 185,- Kč včetně DPH / osoba

CÍL SEMINÁŘE
Cílem semináře je posílit kompetence pedagogických pracovníků při práci s celou třídou v MŠ s ohledem na psychickou pohodu a zapojení vícejazyčných dětí. Pedagogové získají informace, materiály, metodická doporučení a praktické dovednosti, které budou schopni využít při každodenní práci s vícejazyčnými dětmi v prostředí inkluzivní MŠ. Použití videozáznamů poskytne jasný vhled do přímé práce s vícejazyčnými dětmi a zavádění doporučených zásad do praxe.

OBSAH
Hlavním tématem semináře je zapojení vícejazyčných dětí do činností pro celou třídu. Seminář je doprovázen názornými ukázkami a příklady z praxe. Na základě pojmenovaných a vyvozených zásad si účastníci vyzkouší tvorbu vlastních činností.

• definování opatření, která mohou podpořit dítě s odlišným mateřským jazykem zvládat běžný den v MŠ,
  • vyvození zásad pro zapojení vícejazyčných dětí do řízené činnosti,
  • práce s publikací Nápadníček a konkrétními zpracovanými činnostmi,
  • videoukázky konkrétních řízených činností.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Seminář je vhodný pro pedagogické pracovníky mateřských škol, kteří se v rámci svého působení setkávají s dětmi přicházejícími z odlišného jazykového a kulturního prostředí.

Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého semináře.

Maximální počet účastníků: 18

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz