Porozumění - poslech

Je pro žáky téměř vždy nejobtížnější dovedností.

Hlavní zásada:

Ve většině situací není nezbytné porozumět každému slovu (tzv. totální porozumění).
Nacvičujte s žáky tedy především to, aby dokázali zachytit důležité informace (nikoli všechny informace).

Výhoda poslechu:

Může reprezentovat a spojovat všechny složky výuky (gramatika, slovní zásoba, komunikační situace, porozumění, nácvik mluvení, psaní i čtení).

Jak postupovat?

Vždy bychom měli mít připravené aktivity a úkoly pro fázi před vlastním poslechem,v průběhu poslechu a po skončení poslechu.
(Takovéto aktivity najdete vpravo ve složce Ke stažení.)

Typy poslechu
- CD – písně, mluvené texty
- film
- rádio
- televize
- mluvený projev učitele
- mluvený projev samotných žáků (mohou se taky např. nahrávat a vzájemně poslouchat)
- ostatní autentické situace

Nahrávky jsou narozdíl od mluveného projevu učitele stále stejné.

Vaše hodnocení: Žádné Average: 2 (1 vote)