Matematika a její aplikace

Informace a tipy, které najdete v této části portálu, byly vytvořeny v rámci realizace expertní pracovní skupiny zaměřené na výuku matematiky pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ) v běžné třídě. Setkání pracovní skupiny proběhlo v rámci projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky-cizinci, který byl spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.

Na základě praktických zkušeností pedagogů byl vytvořen Výstup této pracovní skupiny, v němž naleznete např. tipy, co pomáhá při práci s žákem s OMJ při výuce matematiky.

Níže se můžete inspirovat praktickými materiály do výuky matematiky. Metodicky vycházejí uvedené materiály z principů práce s žáky s odlišným mateřským jazykem v běžné třídě, které jsou blíže popsány v kapitole Zapojení do výuky.

Materiály ke stažení:

1. Nejčastěji používané pokyny z matematiky s ukázkovými příklady a "slovníkem"

2. Klíčový vizuál a popis hodiny k tématu slovní úlohy – dělení a násobení

3. Seznámení s pojmy třetina a čtvrtina

Další tipy do výuky naleznete v sekcích vpravo. Jako pomůcka do výuky vám pomůže také překladový slovníček matematiky v několika jazycích.

Tagy:

field_vote: