Kulatý stůl na téma Vzdělávání a začleňování žáků s OMJ v Ústí n.L.

META, o.p.s. – Společnost pro příležitosti mladých migrantů pořádá ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců v Ústeckém kraji **dne 18. února 2015**, od 13:00 do 16:30 **KULATÝ STŮL K TÉMATU VZDĚLÁVÁNÍ A ZAČLEŇOVÁNÍ ŽÁKŮ S ODLIŠNÝM MATEŘSKÝM JAZYKEM**.

Cílem tohoto setkání je především diskuse o problematických aspektech vzdělávání žáků s OMJ při zohlednění rozdílných kompetencí a perspektiv (učitelé, vedení školy, zřizovatelé, rodiče, úřady státní správy a samospráv, vzdělávací a poradenská zařízení, poskytovatelé sociálních služeb a další instituce a odborná i laická veřejnost). Mezi diskutovanými tématy budou patřit například:

– koordinace a kompetence v procesu vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem,
– zajištění jazykové přípravy (MŠ, ZŠ, SŠ) – čeština jako druhý jazyk,
– úloha poradenského segmentu – metodická podpora škol.

Během diskuze bude prostor ke sdílení praktických zkušeností účastníků akce a důraz bude kladen i na regionální specifika. Více informací naleznete na .