Jak na ně aneb Práce se stereotypy ve výuce

Multikulturní centrum Praha zve na seminář "Jak na ně aneb Práce se stereotypy ve výuce", který proběhne ve spolupráci s organizací NaZemi:

KDY? 8. a 9. dubna 2016 vždy od 9 do 16 hodin
KDE? Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1, Praha 1

Přihlášku je nezbytné vyplnit ZDE.

Seminář je určen pedagogům 2. stupně ZŠ a pedagogům SŠ.
Seminář je zdarma.

Popis semináře:
Ocitli jste se někdy v situaci, kdy jste nevěděli, jak reagovat na názory svých žáků? Jak se z pozice učitele vypořádat s kouzelnou formulí všichni mají právo na svůj názor?

Na semináři se seznámíte s tím, jaké mohou být role učitele při práci s aktuálními tématy ve třídě. Společně budete diskutovat o tom, jak může učitel reagovat tváří v tvář stereotypům svých žáků.
Budete hovořit o tom, co za stereotypy stojí. Seminářem se budou prolínat teoretické i praktické části. Prostor bude věnován také vzájemnému sdílení zkušeností účastníků. Obsah semináře je vystavěn na výsledcích výzkumného šetření „Stereotypy ve výuce témat globálního rozvojového vzdělávání“ z roku 2015.

publikováno: 16. 03. 2016