Mezinárodní konference Vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem – výzvy a inspirace

META připravuje mezinárodní konferenci Vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem – výzvy a inspirace, která se bude konat ve dnech 15. -16. června 2015 v Goethe-Institutu v Praze od 8:30 do 17:00 hod.

Vzdělávání žáků s odlišným mateřským jazykem představuje jednu ze zásadních výzev, před kterou stojí všechny státy Evropské unie. Zvyšující se počet žáků vyrůstajících v odlišném kulturním a jazykovém prostředí nás nutí hledat způsoby, jak zajistit rovné příležitosti ve vzdělávání i pro žáky jejichž mateřským jazykem není čeština. Inspiraci můžeme hledat u kolegů ze zemí, kde se tímto tématem zabývají o několik dekád déle.

Mezinárodní konference Vzdělávání žáků s OMJ – Výzvy a inspirace je pokračováním odborné diskuse za účasti oborníků na vzdělávání žáků s migrační zkušeností z Finska, Německa (Saska) i České republiky. Program dvoudenní konference přinese příspěvky zahraničních i tuzemských přednášejících, odborné diskuse, workshopy a kulaté stoly. Součástí programu bude mimo jiné i vyhlášení výsledků literární a tvůrčí soutěže METY pro žáky ZŠ a SŠ v celé České republice s názvem „Čeština je i můj jazyk.“ Pozvánku s podrobným programem a on-line přihlašovacím formulářem zveřejníme v průběhu května.

Kontaktní osoba: Markéta Votavová (PR pracovnice projektu)
V případě dotazů pište na votavova@meta-ops.cz nebo volejte na 775 737 678
Datum konání: 15. – 16. června 2015, od 8:30 do 17:00
Místo konání akce: Goethe-Institut, Praha ( Masarykovo nábřeží 32, 110 00 Praha 1)