Promítání filmu "Babylon v lavicích" s debatou!

Organizace META vás srdečně zve na bezplatné promítání celovečerního dokumentárního snímku "Babylon v lavicích" s debatou po filmu!

Událost bude probíhat ve čtvrtek 26.11. od 18:30 online na facebookovém streamu.

Film je o skupině mladých imigrantů ve Francii a jejich snaze se začlenit do francouzské školy. Protagonistům filmu je mezi jedenácti a patnácti lety, pocházejí se Senegalu, Brazílie, Maroka či z Číny a právě dorazili do Francie. Je jich celkem 24, každý z jiné země a čeká je společný rok v adaptační třídě jedné pařížské střední školy.

Doprovodný program:

18:30 až 19:00 - Start živého vysílání a úvodní slovo na facebookové události
19:00 až 20:30 - Hromadné promítání na DAFILMS.cz
20:30 až 21:00 - Opětovné živé vysílání na facebooku a debata na téma filmu v kontextu české společnosti

Po našem promítání vystoupí Raúl C. Rodriguez, který přijel do Česka z Kuby v 15 letech, a podělí se s námi o své zkušenosti se začleňováním do vzdělávání v České republice.

Promítání filmu bude moderovat naše pracovnice s mládeží Marta Poeta a do debaty vstoupí i ředitelka METY Zuzana Papáčková.

Promítání realizujeme v rámci projektu Jako Ty, kterým chceme rozšiřovat povědomí většinové společnosti o procesu integrace mladých cizinců v Česku. Motto pro tuto akci zní: "Prožij někdy cizí příběh. Ne každý to má #JakoTy".

Projekt Jako Ty (AMIF/22/11) je financovaný Evropskou unií v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky.

publikováno: 25. 11. 2020