+420 773 304 464 info@meta-ops.cz

META, o.p.s. každoročně pořádá různé akce určené pro zájemce o problematiku začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Na konferencích, kulatých stolech či odborných panelech se můžete dozvědět aktuální informace z oboru, diskutovat a získat tak cenné kontakty a inspiraci pro další činnost. Seznam plánovaných akcí je průběžně aktualizován.

Přihlaste se na inspirativní setkání zaměřené na téma „Wellbeing v pedagogické práci s vícejazyčnými dětmi pro asistenty a asistentky pedagogů (AP): Klíč k úspěchu a spokojenosti.“

Kdy: 2. května 2024, 16—18 hodin
Kde: online na platformě Zoom (registrovaným pošleme odkaz na připojení)
Cena: zdarmaPřihlaste se na online setkání věnované AP. Na setkání se zaměříme na sdílení zkušeností, dobré praxe i praktických ukázek a tipů, jak podporovat pedagogy při práci s vícejazyčnými dětmi v MŠ. Dotkneme se i spolupráce s vícejazyčnými rodiči z pozice AP.

Kdy: 22. května 2024, 16—18 hodin
Kde: online na platformě Zoom (registrovaným pošleme odkaz na připojení)
Cena: zdarmaOnline sdílecí platforma pro vyučující základních škol se tentokrát zaměří na nesnadné téma: jak motivovat k učení děti s nedostatečnou znalostí češtiny a jak je ve školních předmětech hodnotit. Budeme se soustředit nejen na motivační techniky, specifika, které s sebou přináší vícejazyčnost, ale i na způsoby hodnocení a jeho podklady u vícejazyčných dětí.

Kdy: 14. května 2024, 16–18 hodin
Kde: online na platformě Zoom (registrovaným pošleme odkaz na připojení)
Cena: zdarmaLogo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.