+420 773 304 464 info@meta-ops.cz

META, o.p.s. každoročně pořádá různé akce určené pro zájemce o problematiku začleňování dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Na konferencích, kulatých stolech či odborných panelech se můžete dozvědět aktuální informace z oboru, diskutovat a získat tak cenné kontakty a inspiraci pro další činnost. Seznam plánovaných akcí je průběžně aktualizován.

Pracujete ve škole jako asistentka nebo asistent pedagoga a věnujete se podpoře vícejazyčných dětí z Ukrajiny? Nevíte, jaké materiály a pomůcky použít, a kde je hledat? Zajímají vás zkušenosti jiných asistentek pedagoga? Připojte se na online informační setkání věnované roli asistenta pedagoga při začleňování vícejazyčných žáků a žákyň z Ukrajiny.

Kdy: 13. 4. 2023, 16–18 hodin
Kde: online, platforma ZOOM
Cena: zdarmaNa setkání s pedagogicko-psychologickými poradnami se budeme věnovat tomu, jak poradny pracují s nastavením jazykové podpory dle § 16 pro vícejazyčné žáky, jak při vyšetření pracují s tlumočníky, na jaké limity naráží a jak se s nimi vyrovnávají a také jak postupují při posuzování školní zralosti a doporučení odkladů školní docházky. Cílem setkání bude sdílení zkušeností a dobré praxe pracovníků PPP napříč regiony.

Kdy: 26. 4. 2023, 15–17 hodin
Kde: online, platforma ZOOM
Cena: zdarmaZajímá Vás, jaké jsou možnosti jazykové podpory pro vícejazyčné děti v mateřské škole? Hledáte vhodné metody, pomůcky, hry či učebnice k podpoře osvojování češtiny u těchto dětí? Chcete sdílet své vlastní zkušenosti a načerpat novou inspiraci? Připojte se na naši online sdílecí platformu pro mateřské školy. Diskuzní metodické setkání bude určeno pro pedagožky i pedagogy MŠ, asistentky pedagoga.

Kdy: 11. 5. 2023, 16–18 hodin
Kde: online, platforma ZOOM
Cena: zdarmaLogo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.