Čeština jako druhý jazyk při výuce ve třídě

Potřebujete posílit své pedagogické kompetence při začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem do českého školního prostředí.

datum: Dle objednání
místo: online, platforma ZOOM
lektoruje: Zuzana Janoušková
cena: 1 185,- Kč včetně DPH / osoba

Rádi byste se seznámili s principy, konkrétními postupy a aktivitami při výuce češtiny jako druhého jazyka?

CÍL SEMINÁŘE

Účastníci se seznámí s přístupem k češtině jako druhému jazyku a s principy jeho výuky, konkrétními postupy a aktivitami, které lze využít pro výuku vyučovacího předmětu český jazyk a literatura a zapojení žáků s OMJ do výuky.

Rozsah: 4 vyuč. hodiny

OBSAH

• co je čeština jako druhý jazyk (ČDJ),
  • principy výuky češtiny jako druhého jazyka,
  • specifická strukturace učiva i gramatiky vycházející z didaktiky češtiny jako cizího jazyka,
  • ukázky konkrétních postupů a aktivit výuky ČDJ a jejich propojení s běžnou výukou českého jazyka,
  • tipy na zapojení žáků s OMJ do hodiny ČJL,
  • sdílení praxe.

PRO KOHO JE SEMINÁŘ URČEN
Pro učitele 1. stupně ZŠ, učitele 2. stupně ZŠ a ostatní pedagogy zabývající se výuku ČDJ.

CERTIFIKÁT
Účastníci obdrží osvědčení po absolvování celého semináře.

Maximální počet účastníků: 16

Kontaktujte nás pro více informací

vzdelavani@meta-ops.cz