Vyjmenovaná slova

Soubor materiálů k procvičování vyjmenovaných slov. Více informací o materiálech ve videu autorky:

Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Využití e-learningu a elektronických výukových materiálů při práci s žáky cizinci II“, který je spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

K dispozici ke stažení je také:

a) srovnání pohledu českého žáka a žáka s OMJ na učivo vyjmenovaných slov

b) soubor vybraných slov s ypsilon po písmenu V, která nejsou ve vyjmenovaných slovech zahrnuta, ale přitom jsou v současné češtině často používaná (jakási „vyjmenovaná slova současnosti“). Tato ukázka má ilustrovat myšlenku, že je důležité se učit pravopis slov, která často používáme, a také v kontextu, ve kterém se vyskytují. To je podstatné nejen pro žáky s OMJ, ale také pro rodilé mluvčí. Podobné soubory lze tvořit i pro ostatní obojetné hlásky.

Tyto materiály vznikly v rámci pracovních skupin v o. s. META, zpracovala je Barbora Nosálová.