Plány IVP a PLPP

Metodický portál RVP nabízí Průvodce upraveným RVP ZV, kde lze nalézt mnoho užitečných informací. Na níže uvedené webové adrese naleznete video diskuzi, ve které vystupují Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek. Tématem diskuze je Plán pedagogické podpory – jeho tvorba, realizace a vyhodnocování. Ve 34. minutě se zmiňuje PLPP u dětí s OMJ. Mgr. Anna Doubková říká: „U žáka s neznalostí českého jazyka nejde tak o Plán pedagogické podpory, ale v podstatě o druhý stupeň podpory, kdy vlastně ten žák má český jazyk jako cizí jazyk. Čili není třeba začínat Plánem pedagogické podpory, ale jde o úzkou spolupráci s poradenským zařízením – nastavit ten postup pro IVP.“ Z toho tedy vyplývá, že není třeba všem dětem s OMJ vyplňovat PLPP, ale rovnou navázat kontakt se školským poradenským zařízením. Na této stránce naleznete i formuláře IVP a PLPP ke stažení. Děti s OMJ mohou být zařazovány i do třetího stupně podpory a mají pak nárok na asistenta pedagoga.

Metodický portál RVP