Platforma REGIONY: Jihomoravský kraj

datum: 13. 03. 2024
místo: on-line, platforma ZOOM
cena: zdarma

S přihlédnutím ke stupňujícím se otázkám pedagogů na možnosti nastavení podpory pro žáky se žádnou nebo s nedostatečnou znalostí češtiny a díky ochotě místních poradenských zařízení otevřeně komunikovat, se téma nastavování spolupráce mezi oběma skupinami ukázalo jako ideální pro zkvalitnění podpory v našem kraji. Jihomoravský kraj je v pořadí 3. krajem s nejvyšším počtem cizinců na svém území, a praxi z něj je možné přenést i do krajů dalších, což považuji za ještě o něco větší přínos.

Sdílecí setkání pro ZŠ a PPP bylo zaměřené na sdílení dobré praxe a témata:

• prvotní podpora vícejazyčných žáků ve škole, pedagogická a jazyková diagnostika, plán pedagogické podpory,
  • komunikace s rodiči a s PPP z pohledu školy, spolupráce s tlumočníkem,
  • spolupráce se školou z pohledu poradny, vzájemná komunikace o podpoře vícejazyčného žáka,
  • vyhodnocování podpory a její úpravy.

Hosté platformy:

• Mgr. Dagmar Polášková Kučerová, sociální pracovnice, PPP Hodonín
  • Mgr. Hana Šprtová, ZŠ Kyjov, výchovná poradkyně, vedoucí ŠPZ
  • Mgr. Mgr. Jan Olbert, ZŠ Gajdošova, zástupce ředitele pro inkluzivní vzdělávání
  • PhDr. Šárka Gambasová, PPP Znojmo, speciální pedagog

Nadace České spořitelny podporuje projekt organizace META – Podpora vzdělávání nově příchozích vícejazyčných dětí a žáků.

Stáhněte si report pro více informací z platformy.

META regiony_Jihomoravský kraj