+420 773 304 464 info@meta-ops.cz

Žáci z Ukrajiny na SŠ - podvečerní výměna zkušeností

Přijali jste na Vaši střední školu nově příchozí žáky z Ukrajiny a chcete se podělit o své dosavadní zkušenosti? Zajímá Vás, jak si s touto situací poradili v jiných středních školách? Sbíráte inspiraci a motivaci pro vzdělávání žáků bez znalosti jazyka? Připojte se k nám a zažijte inspirativní sdílecí podvečer.
Datum a čas: 
18. května 2022, 17:00-18:30 hod
Místo: 
online, na platformě ZOOM
Cena: 
zdarma

Program setkání:

1) Úvod a popsání situace.
2) Přijímají střední školy nově příchozí žáky z Ukrajiny?
3) Bariéry při vzdělávání těchto žáků na SŠ.
4) Co funguje? Sdílení tipů z praxe.
5) Aktuální legislativní možnosti podpory žáků z Ukrajiny.

Podvečerním setkáním budou provázet Michaela Jiroutová (metodická podpora pro SŠ) a Karolina Kenderová (metodická podpora pro ČDJ na SŠ).

Program: 

V rámci podvečerní výměny zkušeností bude účastníkům poskytnut prostor pro sdílení zkušeností a názorů formou online nástrojů i možnosti přímého vyjádření do pléna. Současně prosíme zájemce o setkání o vyplnění registračního formuláře, v němž mohou své zkušenosti sepsat.

Na podvečerní výměnu zkušeností bude navazovat online setkání k podpoře SŠ vzdělávání mládeže z Ukrajiny dne 2.6.2022, na které přislíbili svou účast zástupci MŠMT.

V případě dotazů se obraťte na e-mail: jiroutova@meta-ops.cz

Setkání probíhá v rámci projektu "Don´t give up", který je financován dánskou nadací The Velux Foundations.
nahoru

Logo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.