Abeceda – karty písmen

Inkluzivní škola

Ke stažení zde máte k dispozici interaktivní karty písmen, které lze používat na interaktivní tabuli, karty písmen k tisku a také pracovní listy k procvičování jednotlivých písmen.
Karty jsou především určeny k seznámení s abecedou, vázaným písmem, základními frázemi, včetně gramatiky atp.
Karty vznikly v rámci projektu EUF 2009-16, realizovaného ve vyrovnávací třídě ZŠ Gutha-Jarkovského, Kostelec nad Orlicí.
Autorkou je paní učitelka Mgr. Karla Kubíčková.

Všechny materiály jsou dostupné ve formátu pdf a v programu pro interaktivní tabuli SmartBoard (soubory s příponou .notebook, software ke stažení.
Pro interaktivní tabuli ActivBoard stahujte soubory s příponou .flipchart.

V případě, že používáte webový prohlížeč Google Chrome a dokument se Vám kvůli velikosti nestáhne, zkuste stránku otevřít v jiném prohlížeči (Firefox, Internet Explorer).

Doporučená posloupnost písmen:
A, E, I, O, U
M, T, L, S, P, J, N, Y, D, K, R, V, Z, AU/OU
H, Š, C, Č, B, Ž, Ř, G, F, CH, Ď, Ť, Ň, Q, X, W
Kompletní obsah s posloupností písmen a navázanou gramatikou, výslovností a pravopisem najdete v pdf dokumentu Karty písmen.

Výukové materiály byly upraveny v rámci projektu „Využití e-learningu a elektronických výukových materiálů při práci s žáky cizinci“, který je spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.