Kurikulum ČDJ a jazykový test pro ZŠ

Pro výuku ČDJ v rámci nového systému jazykové přípravy vydalo NPI ČR kurikulum ČDJ pro základní školy. Materiál je vhodný pro úplné až mírně pokročilé začátečníky (cca do úrovně A2). Zahrnuje deset tematických celků a pracuje se dvěma úrovněmi pokročilosti. Metodické poznámky ke vzdělávacímu obsahu upřesňují požadavky na jednotlivé věkové kategorie (1.–2. ročník, 3.– 5. ročník, 6.–9. ročník). Vzdělávací obsah specifikuje gramatiku, slovní zásobu a sociokulturní kompetence pro jednotlivá témata. Nabízí také doporučené zdroje a materiály k výuce. Kurikulum je doplněno o ukázku zpracování vzdělávacího obsahu pro jazykovou přípravu na úrovni školy.

Vstupní orientační test slouží ke zjištění, na jaký rozsah jazykové přípravy bude mít žák v novém systému nárok (100, 150 nebo maximálně 200 hodin). Jedná se o jeden z klíčových parametrů pro zjištění finančního nároku a zajištění úvazku učitele ČDJ.

Oba materiály jsou ke stažení v tomto dokumentu.

publikováno: 23. 07. 2021