Zdroje nápadů na hry

AHOJ - časopis pro studenty češtiny pro cizince
Adaptovaná próza
Andrášová, H., Podepřelová, A. a kol.: Desetiminutovky - čeština pro cizince. Klett 2008.
Andrášová, H., Podepřelová, A. a kol.: Na cestě za češtinou: Inspirativní náměty pro učitele češtiny jako cizího jazyka. Klett 2008.
Bartošová, J.: Zpívejte si česky. ASA 2013.
Čechová, M., Oliva, K., Nejedlý, P.: Hrátky s češtinou. SPN 2007.
Dolanská, J.: Ilustrovaný slovník česko / anglický / ukrajinský / vietnamský. 1. díl. Jana Dolanská Hrachová - Dolanski 2016.
Fojtová, K., Karasová, V., Stropnická, A.: Obrázkové učení . Vybrané kapitoly učiva ZŠ – inspirace nejen pro dobrovolníky. Člověk v tísni 2011.
Gato, M.: 150 nejlepších her pro děti i dospělé, ke kterým nepotřebujete vůbec nic. Rubico 2009.
Hancock, M.: Pronunciation Games. Macmillan Publisher 1991.
Hanšpachová, J., Řandová, Z.: Angličtina plná her. Portál 2010.
Hess, N.: Teaching Large Multilevel Classes. Cambridge University Press 2001.
Hladík, P.: 111 nových her pro atraktivní výuku jazyků. Grada 2016. Ukázka aktivit.
Kamarádi – časopis pro vícejazyčné děti a multikulturní výchovu
Logico Piccolo – didaktické pomůcky pro MŠ a ZŠ
Malá, Z.: Hry a aktivity pro výuku češtiny pro cizince. Lingea Ludus 2009. Ukázka aktivit.
Malá, Z.: Jazykové hry a aktivity pro výuku češtiny A1.1: Doplňkové materiály k učebnicím Čeština expres a Česky krok za krokem. Akropolis 2019.
Nová DIDA – didaktické pomůcky pro MŠ a ZŠ
Obrázky z Prvního čtení
Pavelka, R.: 61 nejlepších her uvnitř. MC nakladatelství 2000.
Pavelka, R., Brodecká, L.: Hrátky s češtinou. MC nakladatelství 2006.
Pišlová, S.: Jazykové hry. Fortuna 2008.
Rinvolucri, M.: Grammar Games. Cambridge University Press 2008.
Rodrová J., Vymětalová, M.: Čeština pro cizince - Jazykové hry 1, 2. Praha 2016, 2018.
ÚJOP: Sborník her. Semestrální metodický kurz k výuce češtiny jako cizího jazyka on-line, 1. ročník, závěrečné práce 2021-2022.
Víška, V., Nováková, L.: Čeština nás baví. Triton 2005.
Warner, P.: 6x25 her rozvíjejících schopnosti a dovednosti dítěte. Portál 2005.

Využijte knihovnu Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka.
Pokud hledáte konkrétní hry a aktivity využitelné pro výuku žáků s OMJ, můžete se také podívat na naše tipy.