Pokyny v matematice

Ke stažení jsou zde nejčastěji používané pokyny z matematiky na druhém stupni. K pokynům jsou vytvořeny ukázkové příklady, ze kterých by žák měl snadněji pochopit smysl pokynu. Ke každému je pak vytvořen „slovník“, který si žák s OMJ vyplní a přeloží si pojmy do vlastní řeči. Tyto pokyny může mít žák ve svém sešitě, nebo mohou viset ve třídě jako nástěnné obrazy.

Pokyny slouží také jako inspirace k vytváření dalších podobných podpůrných materiálů.

Pokyny vznikly v rámci pracovní skupiny na matematiku realizované v projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky-cizinci, který je spolufinancován z Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.