META v regionech

META podporuje vícejazyčné děti a jejich pedagogy i v regionech. Víte, že máme externí kolegyně “regionálky” už v 8 krajích ČR? Jejich cílem je poskytovat podporu místním školám a síťovat aktéry působící na poli vzdělávání vícejazyčných dětí.

Nyní působíme v těchto regionech:

• Jihomoravský kraj
  • Jihočeský kraj
  • Ústecký kraj
  • Plzeňský kraj
  • Moravskoslezský kraj
  • Olomoucký kraj
  • Kraj Vysočina
  • Středočeský kraj

Jste škola v některém z těchto regionů a potřebovali byste podporu na míru Vašim potřebám? Pomohlo by Vám propojení s místními aktéry, jako jsou např. tlumočnické/překladatelské služby, sociální nebo právní poradenství pro migranty, pedagogicko-psychologické poradny, psychologická podpora nebo logopedie? Obraťte se na některou z našich regionálek. Užitečným pomocníkem je také mapa expertních služeb NPI ČR.

Dalším ze způsobů podpory školám jsou i online metodické platformy pro sdílení dobré praxe a zkušeností. Vždy pro školy a další aktéry z daného kraje a co region, to jiné téma. Tak, aby vzdělávací aktivity skutečně odpovídaly potřebám místních škol. Díky vhledu našich regionálek do specifik krajů můžeme lépe reagovat na individuální potřeby škol a poskytovat pedagogům cílenou podporu. Děkujeme našim skvělým kolegyním za jejich úsilí. Podívejte se, na jaká témata jsme se zaměřili, a nahlédněte do připravených reportů z těchto platforem.

Děkujeme Nadaci Česká spořitelna za podporu!