Sociální tlumočení ve styku s cizinci

META o. s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů zahajuje realizaci projektu

„Sociální tlumočení ve styku s cizinci“.

Projekt„Sociální tlumočení ve styku s cizinci“ je realizován v rámci veřejné zakázky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Cílem projektu je vytvoření vzdělávacího modulu pro potenciální sociální tlumočníky z vietnamské, mongolské a ruské komunity, jejich proškolení a následné zabezpečení odborné stáže. Cílovou skupinou projektu jsou cizinci, kteří jsou dobře jazykově vybaveni a kteří zároveň uvítají možnost lepšího profesního uplatnění. Projekt by měl přispět k vyřešení problému nedostatku tlumočníků zaměřených na sociální problematiku.
Více informací naleznete v přiloženém letáku.

publikováno: 28. 06. 2011