Metodické listy Matematika – číselné obory

Metodické listy pro výuku matematiky – číselné obory v 1. ročníku SŠ vytvořila Střední zahradnická škola a Střední odborné učiliště, s. r. o. Praha.

Metodika pro výuku vybraných kapitol matematiky byla vytvořena s cílem rychlejšího porozumění a snadnějšího pochopení vybraných částí matematiky pro studenty s odlišným mateřským jazykem, především pak studentů ukrajinské a ruské národnosti. Jednotlivé metodické listy slouží primárně pedagogům.

S ohledem na skutečnost, že největší podíl těchto studentů byl ve škole v 1. ročnících, z nichž navíc někteří byli v České republice relativně krátkou dobu, byla do metodiky záměrně vybrána témata na číselné obory a jejich základní vlastnosti. Jedná se o část matematiky, která se podle školních výukových programů (ŠVP) většiny středních odborných škol vyučuje právě hned v 1. pololetí 1. ročníků a která je kromě samotného počítání především o zavedení základní matematické terminologie. Studenti tuto terminologii následně využívají po celou dobu jejich studia.

Metodiku najdete ke stažení níže nebo na stránkách školy.