Příprava na didaktický test

META Interaktivní procvičování nejen k maturitnímu DT_soupis „her“ v aplikaci Flippity, Wordwall aj. na procvičování k didaktickému testu z ČJL (maturitní zkouška). Odkazy na hry lze poslat studentům k samostatnému procvičování.

Jde většinou o zadání z reálných didaktických testů CERMAT překlopená do interaktivní podoby k procvičování, je nutné s tím se studenty dále pracovat a vysvětlovat si správné odpovědi… Hry byly vytvořeny pro využití v kurzu přípravy k maturitě žáků s OMJ organizace META v online i prezenční formě.

META Na co se mě vlastně ptají_průvodce DT slouží pro žáky s OMJ jako průvodce didaktickým testem. Najdete v něm tipy na postupy řešení některých otázek, dále vysvětlení problematických zadání a názorné příklady správného postupu hledání odpovědí.

META Na co se mě vlastně ptají_cvičení formulací z DT doplňuje předchozí materiál. Jde o praktické cvičení (test), v němž se ověřuje porozumění zadání, nikoli znalosti a další dovednosti. Obsahově jsou úkoly záměrně jednoduché, aby test ukázal, jak žák s OMJ ne/rozumí zadání.

META Význam slov, synonyma, antonyma k DT_pracovní list se zabývá rozborem úloh v didaktických testech z ČJL (u maturitní zkoušky), jež pracují s významem slov / synonymy a antonymy. Materiál představuje způsoby ověřování jejich znalosti v různých typech testových úloh, představuje tyto úlohy z pohledu žáků s OMJ a nabízí strategie, jak je možné při řešení těchto úloh postupovat.

META Korektura textu k DT_pracovní list pracuje s otázkou, jakou zvolit strategii při hledání chyby v textu. Taková zadání najdou žáci v didaktických testech z ČJL, které jsou součástí jednotných testů (přijímací zkouška, maturitní zkouška). Materiál je tedy vhodný pro žáky 5. ročníků ZŠ a výše.

META Slovní druhy k DT_pracovní list procvičuje porozumění slovnědruhové platnosti slov při přípravě k didaktickému testu z ČJL u přijímacích zkoušek a maturitní zkoušky. Materiál vychází ze zkušenosti ze zadání didaktických testů přijímacích zkoušek a maturitní zkoušky. Cílovou skupinou jsou ZŠ, SŠ, víceletá gymnázia.

META Vymyslete úlohu do DT_pracovní list umožňuje originální procvičení didaktického testu u maturity z ČJL. Zahrajte si se studenty na CERMAT. Ať vymyslí vlastní zadání a možné odpovědi. Vícejazyční žáci mohou mít k dispozici slovník (pravidla českého pravopisu, slovník spisovné češtiny apod.). Vytvořená testová zadání si mohou studenti/skupiny vzájemně vyzkoušet, vy je ale můžete využít i pro další procvičování.

Pracovní list META Interpunkce DT_pracovní list vznikl v rámci aktivity Pracovní skupiny v projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky cizinci VII, který byl spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Materiál byl dále upraven v rámci projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky cizinci VIII, který je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra České republiky.

Pracovní list META Obrazná pojmenování k DT_pracovní list byl vytvořen v rámci projektu „Využití e-learningu a elektronických výukových materiálů při práci s žáky cizinci“, který je spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Pracovní list META Textová návaznost k DT_pracovní list vznikl v rámci aktivity Pracovní skupiny v projektu Program na podporu pedagogických pracovníků při práci s žáky cizinci VII, který byl spolufinancován z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.