Plán pedagogické podpory (PLPP)

Plán podpory, který byl nastavený žákyni 8. ročníku ZŠ. Žákyně docházela ve své kmenové škole na intenzivní výuku češtiny jako druhého jazyka pro úplné začátečníky. Výuka probíhala v prvním pololetí školního roku s intenzitou 12 hodin týdně. Po zbývající dobu se žáci účastnili výuky spolu se svou kmenovou třídou. Tam museli učitelé zohledňovat úroveň jazyka při stanovování cílů výuky i při podpoře žáků při ní. ŠPZ zatím odmítlo žáky s OMJ vyšetřit kvůli nedostatečné kapacitě. Proto se žákům zpracovával pouze PLPP, který popisuje způsob a organizaci podpory.

Honza (vietnamský chlapec) žije již druhým rokem v ČR, do školy nastoupil bez znalosti českého jazyka. PLPP mu škola nastavila až na začátku druhého roku ve škole (4.třída),kdy už velmi dobře rozumí, ale má stále problém s mluvením.

Montaser nastoupil do 6.třídy v průběhu školního roku. Mluví pouze arabsky, česky trochu rozumí. Než bude mít vyjádření z ŠPZ, nastavila škola PLPP.

Plán pedagogické podpory Oleh – Plán pedagogické podpory pro žáka s nedostatečnou znalostí vyučovacího jazyka v 7. třídě ZŠ (Oleh).

Příklad PLPP – Pro inspiraci jsme pro vás vytvořili modelový příklad plánu pedagogické podpory pro žáka s OMJ v 8. třídě (Tuman).