Jazyky otevírají dveře! Evropský den jazyků je opět tady

16.9. 2010

Zastoupení Evropské komise v ČR spolu s kulturními instituty zemí EU připravilo na Evropský den jazyků (24. září 2010), pro žáky, studenty, učitele a nejširší veřejnost bohatý program, včetně soutěží a on-line kvízu.
Kvízu a soutěže, jejímž tématem jsou slova přejatá do češtiny z jiných jazyků nebo slova přejatá z češtiny do jiných jazyků, se můžete zúčastnit na internetových stránkách http://www.evropsky-den-jazyku.cz.

Součástí programu, který naleznete zde, je také vyhlášení soutěže Čeština je i můj jazyk , kterou zastoupení pořádá společně s META, o.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů.

Evropský den jazyků, který připadá na 26. září, vyhlásila Rady Evropy v roce 2001, a to v závěru Evropského roku jazyků, který pořádala společně s Evropskou unií. Od té doby je to každoročně příležitost k oslavě jazykové rozmanitosti a k podpoře jazykového studia.

publikováno: 16. 09. 2010