Inspirace ze škol

Příručky popisují systém podpory žáků s OMJ v konkrétních školách, který vychází z dosavadních opatření, jaká ve škole už fungují. Dále vychází z nově zavedených opatření navržených ve spolupráci META a pedagogů zapojených škol. Tato nová opatření byla ve školách vyzkoušena v rámci pilotáže a výsledná podoba příručky obsahuje pouze opatření ověřená v praxi, které školy začlenily do svých stávajících systémů podpory. Mapován byl celý proces začleňování žáků s OMJ – počínaje jejich přijímáním, zařazováním do ročníku, spoluprací a komunikací s rodiči, přes jejich adaptaci a socializaci ve školním prostředí, plánování podpory ve výuce včetně sestavování plánů podpory, zajištění výuky češtiny jako druhého jazyka, její organizace a financování, až po hodnocení pokroku žáků, sledování jejich socializace v třídním kolektivu, jejich zapojování do volnočasových aktivit a celkové motivace k učení.

Příručky si můžete stáhnout ve formátu PDF.