Dobrá praxe v MŠ

Inspirujte se příklady dobré praxe vybraných mateřských škol, které se dlouhodobě věnují práci s vícejazyčnými dětmi.

Díky jejich zkušenosti zjistíte, jak získat asistentku pedagoga pro děti s odlišným mateřským jazykem, co můžete udělat před začátkem školního roku, aby byl vstup těchto dětí, co nejsnazší nebo jakou formou vést hodiny češtiny jako druhého jazyka v mateřské škole.

Cílem příkladů dobré praxe je podělit se o své pedagogické zkušenosti a pomoci dalším učitelům při hledání efektivních metod a postupů při začleňování vícejazyčných dětí do kolektivu. Příklady dobré praxe stále hledáme a doplňujeme, pokud se i Vy chcete s námi podělit o příklad dobré praxe z vaší mateřské školy, napište nám: suvarska@meta-ops.cz