Jaká je škola u mě doma

Jak fungují školy v různých státech? Jak se vzdělávají děti v Kamerunu, Mongolsku nebo třeba na Ukrajině? A co zažívají žáci z různých koutů světa, kteří žijí v České republice a chodí do českých škol?

Odpovědi nabízí META prostřednictvím publikace, video rozhovorů a instruktážních videí Jaká je škola u mě doma. Knížka bohatá na ilustrace obsahuje základní faktografické údaje a stručné popisy vzdělávání ve 12 zemí světa. Ty jsou doplněny o 12 rozhovorů s mladými cizinci. Nejde však o popis oficiálních vzdělávacích systémů, ale spíše o zprostředkování každodenní školské reality s přesahy do oblasti společenské, politické a kulturní.

Video rozhovory jsou pak ohlédnutím 5 z těchto mladých lidí. Ti s odstupem času vyprávějí o svých zkušenostech a životě v České republice.

V instruktážních videích Vám publikaci představíme a nabídneme praktické využití ve třídě.

Materiály jsou určeny (nejen) učitelům 2. stupně základních škol a učitelům středních škol, a poskytují konkrétní aktivity a náměty do výuky.

Stáhněte publikaci kliknutím na obrázek

Instruktážní videa pro práci s publikací

Příběhy žáků a studentů

Publikace a videa vznikla v rámci projektu Čekuj integraci! spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a z prostředků hlavního města Prahy z „Programů podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2018“.

Ministerstvo vnitra Prague