+420 773 304 464 info@meta-ops.cz

Projekce filmu BABYLON V LAVICÍCH pro školy

Zveme Vás na projekci filmu BABYLON V LAVICÍCH – jedinečného francouzského dokumentu o třídě, ve které se sešli žáci z celého světa. „Mluví různými jazyky, mají různé osudy a spojuje je potřeba naučit se francouzsky, protože ve Francii začíná jejich nový život.“

Film může žákům pomoci pochopit, jaké to je být cizincem v nové zemi, neznat jazyk a při tom muset zvládnout školu a řešit další okolnosti spojené s tím, že je někdo migrantem. Potýkáte-li se s tím, že máte ve třídě žáky cizince a v kolektivu kvůli tomu vznikají problémy, může film posloužit jako výchozí zkušenost pro zlepšení atmosféry ve třídě.

Projekce pro školy

KDY: středa 21. 6. 2017 a pátek 23. 6. 2017, 11:00 – 12:30

KDE: Francouzský institut – Kino 35, Štěpánská 35, Praha 2

VSTUP: 50,-/osoba (pedagogický doprovod zdarma, platí se na místě)

REZERVACE: Martina Hřibová, 221 401 029, Martina.Hribova@ifp.cz

Film je vhodný pro žáky od 8. třídy ZŠ výše, je ve francouzském znění s českými titulky. Shlédnutí filmu a diskuze k němu lze zařadit do průřezových témat Osobnostní a sociální výchova, Multikulturní výchova a Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech.

Recenze filmu

Pro více informací o filmu kontaktujete kalinova@meta-ops.cz

publikováno: 07. 06. 2017

Logo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.