+420 773 304 464 info@meta-ops.cz

Seminář pro pedagogy zaměřený na problematiku lidských práv, diskriminace a rasismu - Brno a Ústí nad Labem

Amnesty International pořádá semináře pro pedagogy, které se uskuteční během letních měsíců.

Seminář „Lidská práva, diskriminace, rasismus“ proběhne v pondělí 27. 7. 2015 v Ústí nad Labem a v pondělí 17. 8. 2015 v Brně.

Seminář je zaměřen na koncept lidských práv, jejich interaktivní začlenění do výuky a materiály, které k tomu mohou učitelé využívat. Navazující část se zabývá tématy stereotypů, diskriminace a rasismu, reflektují se dosavadní zkušenosti účastníků s touto problematikou, pracuje se s možnými efektivními reakcemi pedagogů na projevy nesnášenlivosti studentů a materiály, ze kterých je možné čerpat inspiraci a příklady dobré praxe.

Součástí semináře je i Živá knihovna, v rámci níž se účastníci setkají se zástupci menšin žijících v ČR, budou si s nimi moci promluvit o všem, co je zajímá a v praxi si vyzkouší, jak fungují stereotypy a jak s nimi lze efektivně pracovat.

Seminář je určen pro pedagogy všech aprobací, kteří jeho náplň shledají užitečnou a přínosnou pro svou práci.

Další informace o seminářích naleznete na http://www.lidskaprava.cz/ucitel/novinky/seminar-pro-pedagogy-zamereny-na-problematiku-lidskych-prav-diskriminace-a-rasismu---usti-nad-labem a http://www.lidskaprava.cz/ucitel/novinky/seminar-pro-pedagogy-zamereny-na-problematiku-lidskych-prav-diskriminace-a-rasismu---brno

publikováno: 08. 07. 2015

Logo občanského sdružení META.

Portál byl vytvořen za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Ministerstva vnitra ČR.